• https://www.facebook.com/nildernizip

MİSYONUMUZ

  MİSYONUMUZ
 
 
Nizip İmam Hatip Derneği olarak görevimiz, manevi değerlere bağlı bilgili kültürlü ve ilkeli öğrenciler yetiştirmektir. Bir kanadı dini ilimler, diğer kanadı müspet bilgilerle donatılmış bireyler meydana getirmektir. Dünya ve ahireti bir bütün görerek ikisini de önemseyen (ihmal etmeden yaşayan) örnek insanlar vücuda getirmektir.
           
Derneğimiz, Nizip’te okuyan İmam Hatipli öğrencilerin gerek okulda sağlıklı bir eğitim-öğrenim görmelerini sağlamak gerekse de okul dışındaki ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş bir dernektir.
           
Eğitimin laikleştirilmesinden sonra dini ilimlerden mahrum kalan öğrencilerimiz bir nevi suyu alınmış meyve tortu gibi ruhsuzlaştırılmıştır. İmam Hatip okullarıyla bu ciddi sorun giderilmiş, maddi-manevi değerlere ve tarih bilincine sahip bir nesil yetişmeye başlanmıştır.
           
Tevhidi tedrisatla eğitim, manevi hislerden uzak; somut, dünyevi ve yüzeysel bir hal almıştır. Asıl tevhidi tedrisatı, İmam Hatipli okullar gerçekleştirmiştir. Bir taraftan dini, diğer taraftan dünyevi ilimler verilerek bireylerin mutlu ve model insan olmaları sağlanmaya çalışılmıştır. Değişim, zaman ve emek ister.
           
İnançlı, güvenilir, bilgili, çalışkan, ahlaklı… yani  amacı örnek insanlar yetiştirmek olan İmam Hatip okulları, kurulan bu derneğimizle varlığını daha da belirgin hale getirmiştir. İlçemizdeki okullarımızın fiziki ve içerik yönünden kaliteli olması için gerekli tüm çabaları göstermektedir. Öğrencilerin sağlıklı bir ortamda ders görmeleri ve çağın donanımlarına sahip olmaları yönünde tüm imkanlar seferber edilmektedir.
           
Özelde İmam Hatip öğrencilerine, genelde bütün öğrencilere hitap eden derneğimiz, bütün öğrencilerin ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır. Yapılan sosyal ( barınma, fakir öğrencilerin yeme,içme ihtiyaçları…)  ve kültürel ( siyer yarışmaları, konferanslar…) faaliyetlerle Nizip’imize en faal hizmetleri sunmaktadır. Kurban Bayramının 3. gününde İmam Hatip mezunlarını bir araya getirme programı geleneksel olarak devam etmektedir.
           
Bir zamanlar öğrenci bulmakta zorlanan okullarımız, derneğimizin gayretleriyle halkın teveccühünü kazanmış, öğrenci sayısını kat kat artırmıştır. Öğrenci sayımızın fazlalaştığını ve bu öğrencilerimizin en iyi bir şekilde yetiştirilmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Çalışmalarımızı buna yönelik yoğunlaştırıyoruz.
           
Başlarda İmam Hatiplerin hangi amaçla açıldığını hepimiz biliyoruz. Fakat zamanla milletimizin İmam Hatipli ‘ruhuna’ ihtiyaç duyduğunu herkes fark etmiştir. 1980’ten sonra bu okullarımız sadece İmam-Hatip değil, toplumun her kurumunda çalışan önder insanlar yetiştirmiştir. Ülkemizin ve ümmetin sömürgecilikten kurtulmasında bu neslin büyük etkisi olacaktır. İyiliği bilen, yaşayan ve yayan; kötülükten uzaklaşıp men eden insan toplulukların teşekkülü derneğimizin en büyük hedefidir. Gayret bizden tevfik Allah’tandır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret134472
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.924017.9959
Euro18.455818.5297
Hava Durumu
Saat