• https://www.facebook.com/nildernizip

CEMİL DEDE YAZARLAR BİRLİĞİNDE

NİLDER Onursal Başkanı Gül, TYB Genel Başkanı Prof. Dr. Arıcan’ı ziyaret etti.

NİLDER Onursal Başkanı Gül, TYB Genel Başkanı Prof. Dr. Arıcan’ı ziyaret etti
Nizip İmam Hatip Liselileri Derneği Onursal Başkanı, emekli imam, yazar Cemil Gül, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’ı ziyaret etti.

30. 07. 2022 tarihinde TYB Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette, Genel Başkan Arıcan Gül’e birliğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Genel Başkan Arıcan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra TYB’nin 1978 yılında kurucu ve şeref Başkanı D. Mehmet Doğan ve arkadaşları tarafından kurulduğunu ve şimdiye kadar kesintisiz yurt içinde ve yurt dışında kültür, sanat, edebiyat faaliyetleri düzenlediklerini söyledi.

Cemil Gül’de yaptığı konuşmada, ülkemizin ve milletimizin en önemli serveti, gücü ve umudunun gençler olduğunu, gençliğe yapılacak her türlü eğitimin kesinlikle ziyan olmayacağını belirtti.

Ziyarette, "Cam Kırıkları Elmas Tanecikleri" adlı kitabının içeriği hakkında bilgiler veren emekli imam, yazar Cemil Gül’ün Türkiye Yazarlar Birliği’ne üyelik formunu Genel Başkan Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan imzaladı.

Arıcan bu tür eserlerin önemli olduğunu söyledi ve kitaptan çeşitli bölümleri sesli olarak okudu.  İHLAS başlıklı metinde geçen “İbadetlere hiçbir yabancı gaye, amaç katılmayacak. Saf bal ve saf zeytinyağı gibi. Allah (c.c.) bizden böyle istiyor. İhlâslı bir gram ibadet, ihlâssız bin katman ibadetten kıymetlidir” ifadesinin çok değerli olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Erdoğan Muratoğlu ve Yaşar Keskin’in de katıldığı ziyarette Genel Başkan Arıcan Cemil Gül’e birliğin yayınlarından hediye etti.


Kaynak: TYB.com

 42 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret134470
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.924017.9959
Euro18.455818.5297
Hava Durumu
Saat