• https://www.facebook.com/nildernizip

ÜMMET BLİNCİ,İMAM HATİP RUHU

ÜMMET  COĞRAFYASI

 

Gaziantep Milletvekili ve TBMM İdare Amiri ,okulumuz mezunlarından Ali Şahin, NİLDER 27.Bayramlaşma töreni’ne katılarak bir konuşma yaptılar.

TBMM İdare Amiri,Gaziantep Milletvekili,Nizip İmam Hatip Lisesi 1988 mezunlarından Ali Şahin bey’in ‘’İmam Hatip Ruhu’’başlıklı konuşmasında İmam Hatip Ruhu nasıl olmalı,sınırsız Ortadoğu ,ve ümmet coğrafyası temalı konuşmasında ‘’Millet coğrafyamızın inşa sürecini tamamladık ve ümmet, medeniyet coğrafyamızın inşasına başladık ve ardından insanlık coğrafyası inşa sürecimiz başlayacak’’diyerek şöyle devam etti.

‘’Küresel bir güç iseniz uzaklara dair hayalleriniz, düşünceleriniz ve stratejileriniz olmalı. Ben bir İmparatorluğun genlerini taşıyorum hücrelerimde. Hayallerimi 780 bin km2 ile sınırlayamam. Atalarımın hüküm sürdüğü tüm coğrafyalar nüfuz alanıma, daha öteleri ise ilgi alanıma girer. Osmanlı sonrası maruz bırakıldığımız korku psikolojisi ve aşağılık kompleksi insanlarımızı bu dar sınırlar içerisine hapsetmiş. Bir stratejinin gereği olarak 90 sene adeta bitkisel hayatta yaşam sürdük. Artık narkozdan uyanmalıyız. Önce kendi kendimizle, sonra yeryüzü ile yüzleşmeliyiz. İmam Hatip’li gençlerimizin hayali büyük olmalı,her kardeşimiz İmam Hatip ruhunu taşımalı,ümmeti dert edinmeli.’’

 
42 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret134470
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.924017.9959
Euro18.455818.5297
Hava Durumu
Saat