• https://www.facebook.com/nildernizip

Nizip İmam Hatip Liseliler Derneğine ait arsada İhtiyaç odaklı Kur'an kursu yapılmak üzere Nizip İlçe Müftülüğü ile protokol imzalandı.

Kur'an Kursları için imzalar atıldı

Hayırsever Mehmet Emin Çiçek yaptıracağı Kur’an Kursu için Nizip Belediyesi’nde protokol imza töreni düzenlendi.

düzenlenen törende, Nizip İmam Liselileri Derneği’ne ait arsaya hayırsever Salih Ceyhan tarafından yapılacak Kur’an Kursu için imzalar atıldı.Gaziantep Valisi Davut Gül, Nizip İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı,Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyi Hazırlar, İlçe Müftüsü Musa Çiftçi ve hayırseverlerin katımıyla

İmza töreninde konuşan Vali Davut Gül, ‘’Bugün Nizip ilçesinde yapılan bu hayır hayırseverimize nasip olmuş Belediye Başkanımız ve ilçemizdeki protokolümüzde bu güzel işe vesile olmuştur. Allah hayırseverlerimizin hayrını kabul etsin. Ben buradan yapılan bu güzel ve hayırlı işlerin örnek olmasını temennin ediyor Kur’an Kursunu yaptıracak olan hayırseverimiz ve arsa tahsisi konusunda destek veren Nizip İmam Liselileri Derneği’ne teşekkür ediyorum’’ dedi.

Nizip İlçe Kaymakamı Kemal Şahin ise, ilçemize yapılacak olan  Kur’an kursumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı da, Nizip ilçemiz üreten gelişen bir şehir olmanın yanında hayırseverleriyle de paylaşan bir şehir. Kazandığını insana, eğitime, hayra yatırım olarak döndüren bir şehir. Ümit ediyoruz ki bu kurslar sayesinde çocuklarımız, doğru bir yöntem ve bilgi ile dinimizi öğrenecekler, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ile tanışacaklar, onu okumayı öğrenecekler ve tertemiz fıtratlarını Kur’an ile koruyacaklar, tertemiz dimağlarını hakikat membaı Kur’an’la besleyecekler, temel dini bilgileri, ibadetleri ve ahlaki değerleri öğrenerek ruhlarına hakikat tohumları ekeceklerdir diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Hayırsevere, aile fertlerine ve emeği geçen herkese teşekkür eden İl Müftüsü Doktor Hüseyin Hazırlar, Nizip Belediye Başkanımıza ve NİLDER’e arsa temini ve işlemleri için ayrıca teşekkür ediyoruz dedi.

NİLDER Başkanı Yaşar Yılmaz, İlçemizin maddi ve manevi anlamda kalkınması için emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyerek derneğe ait arsayı hayırlı bir işte kullanılacak olmasının mutluluk verici olduğunu belirtti.

Hayırsever Mehmet Emin Çiçek, babam Hurşit Çiçek adına yapılacak İhtiyaç odaklı Kur’an kursumuz ilçemize hayırlı olsun bizlere bu konuda destek veren ve bu çalışmayı hayata geçirmemize katkı sunan Nizip Belediyesi ve İlçe Müftülüğümüze teşekkür ediyorum dedi.


110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret105606
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.62898.6635
Euro10.122010.1626
Hava Durumu
Saat