• https://www.facebook.com/nildernizip

Kudüs için Nizip 'Tek Yürek'

İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları Nizip’te protesto edildi

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara yaptıkları saldırıları ve Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinlileri zorla evlerinden çıkarması Nizip'te protesto edildi. Nizip Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve NİLDER öncülüğünde Filistinli kardeşlerimize  destek  konvoyu düzenlendi.

Hatice Kübra Cami yanında başlayan protestoya Nizip Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, İsrail aleyhine sık sık slogan attı.
Nizip Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve NİLDER Başkanı Yaşar Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘’Kıymetli Basın Mensupları, Muhterem Sivil Toplum Gönüllüleri, Saygıdeğer Halkımız;
Bizler bugün, burada faşist İsrail devleti eliyle Kudüs’te insanlığa karşı yürütülen suçların son halkası olan Mescid-i Aksa’yı işgal ve zabtetme girişimine karşı duruşumuzu göstermek, tavrımızı ortaya koymak üzere toplandık. Açıklamamıza geçmeden ifade etmek istediğim ilk husus; pandemi şartlarında, konulmuş olan kurallara riayet ederek bu açıklamamızı yaptığımız hususudur. Sorumluluk duygusuyla ve sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla bu programı organize ettik.
Zulme karşı burada olduğumuzu, karşı çıktığımızı göstermek üzere sizlere sesleniyoruz.


54 yıl önce işgal ettikleri Doğu Kudüs’ün işgal yıldönümünü vesile ederek harim-i ismetimiz, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya tasallut eden katil Siyonist İsrail’e ve dünyanın her tarafına yayılmış sesli, sessiz destekçilerine dur demenin vakti çoktan geçmiştir. Nazi artıkları, katil sürüleri ve soykırımcı canilerin artık ecelleri gelmiştir. Bir buçuk milyar İslam âlemine ve sekiz milyarlık dünyaya meydan okuma cüreti gösteren bu soysuzlar, uzunca zamandır hazırlıklarını yürüttükleri kalkışmayı nihayet bugün sabah başlatmışlardır.
Bölgemizde ve dünyanın her tarafında ürettikleri suni gündemler, kavgalar ve savaşlarla yetinmeyip, toplumların iyice kabuklarına çekilmeleri için ürettikleri, kaynağının ne olduğu belli olmayan, virüse rağmen belalara davet çıkarmaktadırlar.Dertlerinin dikkatleri başka mecralara çekmek olduğunu da not ettik.Kendi elleriyle kendi sonlarını hazırlayan Siyonist komitacılar başta Babil ve Medine olmak üzere bulundukları neredeyse her yerden sürülerek çıkarılmalarından da ders almamışlardır.
Öncelikle;Kahraman Gazi Kudüs halkına seslenmek istiyoruz.
Sizden Müslümanlar ve insanlık adına özür diliyoruz. Evet, sizi yalnız bıraktık. Evet sizi, katillerin insafına teslim ettik. Bu davanın sadece sizin davanız olmadığını biliyoruz. Sizler Müslümanlar adına, insanlık onuru adına orada bulunuyor ve Siyonistlere karşı dimdik duruyorsunuz. Şu mübarek günlerin hatırına lütfen bizi affedin.
Bizler, artık harekete geçiyoruz. Hak edene hakkını, hadsize de haddini teslim edeceğiz. Filistin için, Kudüs için, Mescid-i Aksa için dertlenen, ümmetten bir grup var bugün. Çok şükür. Söz veriyoruz: Sizin için elimizden geleni yapacağız. Hz. Ömer’in mirasına hep beraber sahip çıkacağız.

Soykırımcı çeteciler;
Şunu unutmayın ki, darda kalana sahip çıkan, mazlumu koruyan, haklının yanında yer alan kahraman milletimiz, aynı şekilde size ve yardakçılarınıza karşı dik durulacağını tarihte nasıl göstermişse, bugün de tüm dünyaya duyurmasını bilecek kudrettedir.
Biz sizi iyi tanırız. Size karşı gönderilen Allah’ın elçilerini nasıl katlettiğinizi, verdiğiniz söze nasıl ihanet ettiğinizi, anlaşmanıza rağmen arkadan nasıl vurduğunuzu iyi biliyoruz.

Yöneticilerimiz, Vekillerimiz, Siyasilerimiz;
Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin konuya olan hassasiyetini çok iyi biliyoruz.
Filistin için, Kudüs için, Mescid-i Aksa için üzülen ve elinden geldiğince müşahhas adımlar atan yöneticilerimiz var. Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere, konuşmayan dudaklara BM Genel Kurul Toplantısında haritalar eşliğinde haykıran bir devlet başkanımız bulunuyor.
Sizlerden beklentimiz tavrınızı koyun. Katillere karşı tüm dünyayı ayağa kaldırın. 

Sayın Cumhurbaşkanım;

Biliyoruz ki bu davaya gönül verdiniz. Biliyoruz ki Siyonistlerin gerçek planlarını bizden daha yakından takip ediyorsunuz. Yine farkındayız ki, Kudüs, Filistin ve Mescid-i Aksa konusunda Türkiye bir şey yapmazsa, yapamazsa adım atacak başka bir devlet yok. Tarihin ve değerlerimizin yüklediği sorumluluğun gereğini yerine getirmemiz gerektiğine inanıyoruz.
 
Son olarak; bu mübarek günlerde yanlışları doğruya tebdil eden, sonsuz güç ve kudret sahibi Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.
Bizlere düşen elimizden geleni sonuna kadar yapmak; elimizden gelmediği durumda dilimizle yanlışı söylemek; o da olmadığında kalbimizle tavrımızı koymak.
Sivil Toplum olarak bizler bugün elimizle gereğini yapmak istiyoruz. Çok şükür milletimiz bu davanın sonuna kadar arkasında duruyor. Her gün Filistin’de, Kudüs’te yenileri eklenen zulüm, baskı ve şiddet son bulsun. Kudüslü kardeşlerimiz yalnız değildir.''diye konuşan NİLDER Başkanımız Yaşar Yılmaz dua yapması için Adil Viran hocayı mikrofona davet etti.
Konuşmanın ardından gruptakiler, "Filistin halkı yalnız değildir", "Kahrolsun İsrail, "Ümmetiz, kardeşiz, kazanacağız" ve "Nizip'ten Kudüs’e direnişe bin selam" şeklinde sloganlar attı.

Daha sonra eller semaya açıldı.Hep birlikte yapılan duanın ardından protestocu kardeşlerimiz araçlarına binerek şehir turu attılar.Korna çalarak şehrin ana güzergahlarını gezerek Kudüs’teki zulmü Nizip halkına duyurup direnişi diri tutmak istediler.

Araç konvoyu olaysız bir şekilde medenice zulmü protesto edip dağıldılar.
 

 

#kahrolsunisrail

#Gazze’den #Kudüs’e ⁦‪#MescidiAksa‬⁩’
#KudusBizimdir
#MescidiAksa
#AksadaBaskınVar

105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret105606
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.62898.6635
Euro10.122010.1626
Hava Durumu
Saat