• https://www.facebook.com/nildernizip

“İDLİP’e Sıcak Bir Yuva”

Suriye'nin İdlib kenti kırsalında ve çadır kentlerde yaklaşık 2 yıldır zor şartlarda yaşam mücadelesi veren sivillerin hayatı son günlerde artan soğuk hava ve kar yağışıyla birlikte daha da zorlaştı. Kışla birlikte bölgede insani dramın had safhaya ulaştığı İdlib'de insanlar, taşların, ağaçların dibinde veya çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

Zihin ve gönül coğrafyamızın önemli merkezlerinden biri olan bugünkü Suriye topraklarında yaşanan insanî dram, her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Kış aylarının sert ve soğuk geçiyor olması öncelikle, İDLİP’te çadırlarda yaşamak zorunda bırakılan kardeşlerimizi zor durumda bırakmaktadır.

  Bir nebze de olsa onların derdine derman olmak, onların dertleriyle hemhal olmak insanî ve İslâmî vazifemizdir. Bu anlayışla NİLDER’in (Nizip İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği) öncülüğünde, Nizip İmam Hatip Okulları’nın desteğiyle “İDLİP’e Sıcak Bir Yuva” ismiyle bir yardım kampanyası başlatmış bulunmaktayız.

“Veren elin, alan elden üstün olduğu” anlayışındaki siz değerli dava arkadaşlarımızın söz konusu kampanyaya tam destek vereceğine inancımız tamdır.

   Kampanyamıza tüm İmam Hatip Gönüllülerimizi ve sevgili Nizip halkımızı destek vermeye çağırıyoruz.60 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret87144
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.18747.2162
Euro8.77508.8101
Hava Durumu
Saat