• https://www.facebook.com/nildernizip

NİLDER'DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

ÖNDER ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, “İyilik Kanımızda Var” kampanyasının ikincisini başlattı.

Bu kapsamda Nizip İmam Hatip Liselileri Derneği de kampanyaya Nizip’ten katılarak halkımızı Kan bağışında bulunmaya davet etti.

 NİLDER Başkanı Yaşar Yılmaz, “Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde Kızılay’a destek çıkışımızı tekrarlamak istiyoruz. Tüm Nizip’teki İmam Hatip camiamızı ve sevgili halkımızı kan bağışına davet ediyoruz” dedi.

NİLDER’in salgının ilk döneminde gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasının ikincisi başladı. ‘İyilik Kanımızda Var’ Kampanyası çerçevesinde bugün Nizip Hacı Okan Parkında,Nizip Kızılay Şubesi,Nizip Müftülüğü ve bir takım STK’larla buluşarak kan verme kampanyası düzenlediler.Okan Parkında STK temsilcileriyle buluşan NİLDER Başkanı Yaşar Yılmaz, Kan bağışında bulundu.

Zor dönemde destek olalım

Kan bağışından önce bir açıklama yapan NİLDER  Başkanı Yaşar Yılmaz, 2020 yılının zor bir yıl olarak geçtiğini söyledi. Bu süreçte Kızılay’ın stratejik bir konumda olduğunu bu sebeple çağrılarına kulak verdiklerini kaydeden Yılmaz, “Bahar aylarında bir çağrı yapmıştık, güzel bir karşılık bulmuştu. Tekrar bir kan bağışı çağrısı gündemimize girdi. NİLDER camiası, İmam Hatip camiası olarak ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde destek çıkışımızı tekrarlamak istiyoruz. Bugün kan vererek bu çağrımızı yapmış olacağız” dedi. Yılmaz, tüm ilçemiz’deki imam hatip mezunlarını,İmam Hatip gönüllülerimizi  bu zor dönemde kan ve plazma bağışına davet ediyorum dedi.

Her gün 9 bin üniteye ihtiyaç var

Türk Kızılay Nizip Şube Başkanı Mehmet Genç’te, pandemi sürecinde insanların tedirginlikleri ve kaygılarının arttığına ancak kan ihtiyacının azalmadığına dikkat çekerek, “Her gün 1500 hastanenin 8-9 bin ünite kana ihtiyacı var. Kovidden dolayı da bin-bin 500 civarında plazmaya ihtiyaç var” dedi. Ulusal stokların azalma eğilimine girdiği yönünde bir çağrıda bulunduklarını, Nilder ve İlçe Müftülüğünün de bir organizasyon yaparak Kızılayımıza ulaştıklarını kaydeden Mehmet Genç, “Dediler ki imam hatip camiamız ve NİLDER ailemiz olarak önce biz verelim ki sözümüzün tesiri olsun. Ben de onlara eşlik ederek birlikte kan veriyoruz” ifadelerini kullandı. Kampanya çerçevesinde önemli bir hareketlilik sağlanacağını belirterek destekte bulunan kurumlara teşekkür etti.


 


70 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret85390
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Hava Durumu
Saat