• https://www.facebook.com/nildernizip

GENÇ GÖNÜLLÜLER BULUŞTU

Lider Ülke Türkiye Genç Gönüllüler Buluşması, 3-4 Mart 2020 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da yapıldı. Türkiye genelinden bin öğrencinin katılımıyla yapılan  buluşmada, sivil toplum çalışmaları ve gönüllülük konusu işlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle düzenlenen programa Türkiye’nin 81 ilinden imam hatip lisesi öğrencileri katıldı. Sivil toplum çalışmaları ve gönüllülük ana teması çerçevesinde düzenlenen organizasyon Kardeşlik Gecesi ile başladı. Ankara Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan Gençlik Korosu gecede bir konser verdi.

Gençlik Bakanı hitap etti

Açılış ve protokol konuşmalarıyla devam eden programın ilk gününde Genç ÖNDER Başkanı Resul Çiftçi, ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu gençlere hitap etti. Türk Kızılayı Başkanı Kerem Kınık, ÖNDER eski Başkanı Halit Bekiroğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, ÖNDER Genel Sekreteri Abdullah Ceylan ve ÖNDER Genel Başkan Danışmanı-yazar Demet Tezcan da konuşmacılar arasında yer aldılar. 

Öğrenciler gündemdeki konuları tartışlar

Programın ikinci gününde ise öğrenci oturumlarına geçildi. Öğrenciler kızlar ve erkekler olarak güncel meselelerle ilgili sunumlar ve tartışmalar yaptılar. Kapanışta ise İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Bilal Erdoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank öğrencilere hitap ettiler. Program kapanış oturumuyla sona erdi.

NİLDER olarak,Başkanımız Yaşar Yılmaz hocamızın özverili çalışmalarıyla, Nizip’ten öğrencilerimizi Kızılcahamam kampına göndererek istifade etmelerine olanak sağladık.

 

68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Duyurular
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret66739
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.43016.4559
Euro7.08467.1130
Hava Durumu
Saat