• https://www.facebook.com/nildernizip

NİZİP STK’LARINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Aralarında NİLDER’imizinde bulunduğu Nizip’te faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşları Kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız dedi.

DEVLETİMİZİN VE KAHRAMAN ORDUMUZUN YANINDAYIZ

Çok değerli basın mensupları

Bizler Nizip Sivil Toplum kuruluşları olarak üstelediğimiz sorumluluğun bilincini yaşayarak her daim devletimizin ve milletimizin yayında yer aldık, yer almaya devam edeceğiz.

          Bugün de İdlib’te  kahraman ordumuza yönelik hain saldırıyı kınamak ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu  belirtmek üzere  burada bir aradayız.

Vatanımızın güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Mekânları cennet olsun inşallah. Yakınlarına ve milletimize sabır ve metanet, yaralı kahraman gazi askerlerimize ise yüce Allahtan acil şifalar diliyoruz.

Devletimiz tarih boyunca mazlumların feryadına ve çığlıklarına sessiz kalmamış  mazlumların yanında yer almıştır.  Bugün de komşu ülke Suriye de yaşanan zulümlere, milyonlarca masum insanın katledilmesine, milyonlarca insanın ise evinden yurdundan edilmesine ebetteki sesiz kalamazdı ve kalmadı.

Devletimizin barış ve huzur odaklı çabaları ise ne yazık ki karşılık görmedi. Suriye de yaşanan acı her geçen gün daha da arttı. 

Rejim güçleri  son olarak ta yapılan uluslar arası anlaşmalara uymayarak  kalleşçe  34 kahraman askerimizi şehit etti.  Bu nedenle  masum insanları  katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejime sessiz kalmamız ebetteki beklenemezdi.  Ordumuz, Fırat kalkanı, zeytin dalı ve barış pınarı ve son olarak ta bahar harekatıyla terör örgütlerine, destekçilerine ve rejime garken cevabı en güçlü şekilde vermiştir vermeye devam etmektedir.

Bugünde her zamankinden daha güçlü bir şekilde  devletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu belirtmek üzere el ele omuz omuza olduğumuzu ifade eder ‘Bahar Kalkanı Harekatına katılan kahraman askerlerimize selametler diliyoruz.

Basın Bildirisini Cihannuma Nizip Başkanı Ahmet Çiçek’in okumasının ardından,Nezirder Başkanı Abdurrahman Çoban Hocanın ordumuzun muzafferiyeti için okuduğu duanın ardından sona erdi.

177 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Duyurular
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret72341
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84716.8745
Euro7.72467.7556
Hava Durumu
Saat